:

Vad kan man göra med Glossyboxarna?

kunskapsaker.com

Innehållsförteckning:

 1. Vad kan man göra med Glossyboxarna?
 2. Vad kan man prenumerera på?
 3. Vilken är den bästa Skönhetsboxen?
 4. När kommer Glossybox varje månad?
 5. Hur använder jag mina GLOSSYCredits?
 6. Hur avslutar man sin GLOSSYBOX prenumeration?
 7. Vilken Sminkbox är bäst?
 8. Vilken Månadsbox är bäst?
 9. Vad kostar Glossybox i månaden?
 10. Vad kostar GLOSSYBOX i månaden?
 11. Hur lång leveranstid har GLOSSYBOX?
 12. Hur använder jag mina GLOSSYCredits på Lookfantastic?
 13. Hur bra är GLOSSYBOX?

Vad kan man göra med Glossyboxarna?

Min Glossybox-byrå står just nu i hallen och rymmer allt man vill ha on-the-go. Solglasögon, parfym, läppglans, tuggummin och hörlurar. Men minst lika bra skulle den passa på skrivbordet för att röja undan pennor och suddgummin.

Vad kan man prenumerera på?

 • The Box från Gymgrossisten. The Box är Gymgrossistens tolkning av mystery box-fenomenet. ...
 • Pysslaboxen. ...
 • Nectar & Bliss. ...
 • Club Creo. ...
 • DinVitamin prenumeration. ...
 • Smakbox Balans. ...
 • Linas Matkasse. ...
 • Årstiderna Matkasse.

Vilken är den bästa Skönhetsboxen?

Lykoboxen. En låda fullproppad med härliga, speciellt utvalda skönhetsprodukter till ett mycket, mycket bra pris. Skönhetsboxen finns självklart att köpas på Lyko.se och är ett bra sätt för att få testa nya och spännande skönhetsprodukter eller för att fynda ett roligt märke till ett bra pris.

När kommer Glossybox varje månad?

Boxen levereras vanligtvis i slutet av varje kalendermånad (för GlossyBox) eller i slutet på var tredje månad (för The Man Box). 5.2 Beroende på vart i landet du bor kommer du få boxen levererad av PostNord alternativt Bring.

Hur använder jag mina GLOSSYCredits?

För att börja använda dina GLOSSYCredits måste du först länka samman ditt GLOSSYBOX-konto och lookfantastic-konto. För att göra detta, gå till respektive konto där du blir uppmanad att länka samman dina konton. Om du inte redan har ett konto på lookfantastic, måste du registrera dig som ny kund.

Hur avslutar man sin GLOSSYBOX prenumeration?

Din prenumeration måste avslutas innan den 1:a i månaden om du inte vill ha nästkommande månadsbox. Uppsägning görs genom att du loggar in på ditt konto, klickar på "Prenumerationer", klicka in på din aktuella prenumeration och sedan "Avbryt prenumeration" längst ner på sidan.

Vilken Sminkbox är bäst?

Boxen innehåller 5 produkter om trosskydden inte räknas in. Det är mestadels smink. Personligt omdöme: Jag upplever skönhetsboxen från Lookfantastic i april 2018 som en guldgruva och jag faller för flera av produkterna som både känns lyxiga och effektiva. En riktig wow-box!

Vilken Månadsbox är bäst?

Följande märken finns i månadens box: Glamglow, Pür, Emma Hardie, Nuxe, Dr Botanicals och NIP + FAB. Boxen innehåller mest hudvård samt en mascara, totalt 6 produkter. Glossybox kostar 139 kr per månad inkl. frakt vid löpande prenumeration.

Vad kostar Glossybox i månaden?

GLOSSYBOX är den perfekta vardagslyxen. För endast 159 kr per månad får du hem en lyxig box med fem skönhetsprodukter i originalstorlek eller mindre format (travel size). Välj mellan löpande, tre-, sex-, eller 12-månadersprenumeration*. Välkommen in i vår värld av skönhet!

Vad kostar GLOSSYBOX i månaden?

GLOSSYBOX är den perfekta vardagslyxen. För endast 159 kr per månad får du hem en lyxig box med fem skönhetsprodukter i originalstorlek eller mindre format (travel size). Välj mellan löpande, tre-, sex-, eller 12-månadersprenumeration*. Välkommen in i vår värld av skönhet!

Hur lång leveranstid har GLOSSYBOX?

Din Glossybox skickas ut från vårt lager i olika intervaller i början av den aktuella månaden. Efter att den har lämnat vårt lager kan leveranstiden variera beroende på var i landet du bor och om boxen går direkt ner i brevlådan eller lämnas in på postombud. Normalt tar det ca 5 arbetsdagar.

Hur använder jag mina GLOSSYCredits på Lookfantastic?

För att börja använda dina GLOSSYCredits måste du först länka samman ditt GLOSSYBOX-konto och lookfantastic-konto. För att göra detta, gå till respektive konto där du blir uppmanad att länka samman dina konton. Om du inte redan har ett konto på lookfantastic, måste du registrera dig som ny kund.

Hur bra är GLOSSYBOX?

Betyg Glossybox Fina produkter för billigt pris. Men kan ibland vara nästan identiska boxar men trotts detta är det högkvalitativa produkter och en bra mix av det mesta man behöver. Rekomenderas till den som inte provat.